Блог

Які є види контрацепції?

Протизаплідним засобом може бути пристрій, ліки, процедура. Існує три різні методи контрацепції для запобігання небажаній вагітності.

Методи контрацепції:

-Традиційні/натуральні методи
-Сучасні методи (презервативи, таблетки тощо)
-Хірургічні методи (стерилізація)

Чому це важливо? Всі люблять секс, але ми не хочемо завагітніти в деяких випадках з таких причин.

-Планування сім’ї (вже є двоє та більше дітей).
-Соціально-економічний статус
-Турбота про власне здоров’я
-Занадто рання або похила вагітність.
-Випадковий секс

Традиційні/натуральні методи

Ці методи менш ефективні в порівнянні з іншими методами контрацепції, але все ж таки застосовуються на практиці. Ви можете покластися на цей тип контрацепції.

Метод виведення – один із найстаріших способів контролю за народжуваністю. Принцип дії цієї практики полягає у вилученні статевого члена з піхви перед еякуляцією. Це може запобігти попаданню сперми у піхву і тим самим запобігти вагітності. Ризик зараження іншими венеричними захворюваннями, герпесом та іншими шкірними захворюваннями вищий, ніж вагітність.

Яка ймовірність успіху методу витягування? Показник успіху методу витягування трохи менше, ніж під час використання презервативів, що становить 72-74%. Відповідно до досліджень, відсоток невдач методу виведення становить 28%. 28 зі 100 жінок використовували метод скасування, щоб уникнути вагітності, ненавмисно завагітніти через рік.

Як дізнатися, коли потрібно витягти? Ваш партнер-чоловік повинен мати великий самоконтроль у цьому процесі і повинен бути в змозі сказати, коли він збирається еякулювати.

Недоліки методу виведення коштів. Ризик зараження захворюваннями. Навіть якщо невелика крапля сперми потрапить у піхву, ймовірність завагітніти висока.

Метод лактаційної аменореї

Мати, що годує, може покластися на цей метод планування сім’ї протягом короткого періоду (шість місяців) у післяпологовий період. У всіх мам, що годують, протягом певного періоду менструація буде відсутня. Це може бути два або шість місяців або більше. Вважайте, що цей період, коли у вас немає менструації, є безпечним, щоб не завагітніти.

Календарний метод – один із традиційних та природних методів планування сім’ї. Календарний метод розраховує найбільш фертильні та безплідні дні жінок у їхньому менструальному циклі на основі тривалості їх попередніх та справжніх менструальних періодів. Календарний метод підходить лише жінкам із регулярним менструальним циклом від 26 до 32 днів. Однак жінки з нерегулярним менструальним циклом можуть практикувати цей метод, але шанси завагітніти все ще залишаються невизначеними.

Запліднення відбувається у матковій трубі жінки, де яйцеклітина зустрічає сперматозоїд після виходу з яєчників. Яйцеклітина виживає там протягом дня, і якщо вона не зустрічається зі спермою, вона руйнується та виходить через вагінальний канал, що займає 11-16 днів. Сперма у репродуктивному тракті жінки може зберігатись до 5 днів. Враховуючи виживання як сперматозоїдів, так і яйцеклітин, шість днів слід розглядати як найродючіші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.